Zabezpieczanie lądowiska dla LPR w dniu Wigilii.

12434881_1644547629127956_48187169_o

„Zbliża się Wigilia Bożego Narodzenia. Trwają przygotowania do rodzinnej wigilii, słane są życzenia SMS, zawsze zdążę przeczytać, nagle telefon z Państwowego Stanowiska Kierowania PSP Pyrzyce, odbieram zawsze, za 15 minut zabezpieczyć lądowanie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego  na stadionie Wichra w Przelewicach. Jest godz.15,48, sprawdzam SMS -alarm, syrena podaje sygnał alarmowy. Dojeżdżam do remizy ,mercedes gotowy do wyjazdu ,wsiadają strażacy z przeszkolenie LPR ,jest stan ,ruszają. Stadion Wichra znajduje się na początku miejscowości w Przelewicach,szybko dojeżdżamy do stadionu, karetka pogotowia już dojechała z chorym z Połczyna k/o Bylic. Trwają przygotowania do przylotu LPR z Goleniowa, po kilku minutach słychać śmigłowiec, robi wrażenie, ląduje. Rozpoczynają się procedury przejęcia chorego przez LPR. Szybko robi się zmrok,trwa przeładowywanie chorego do śmigłowca LPR. Strażacy ustawiają sygnalizatory świetlne do nocnej obsługi LPR, śmigłowiec przygotowany do startu. Odbywa się procedura startowa,startuje ,odlatuje do Szczecina. Strażacy po wykonaniu zadania wracają do remizy i stołów wigilijnych.”

Prezes OSP Przelewice.