Pierwsza akcja KDP

Z początku wtorkowy poranek zapowiadał się tak jak na co dzień; spokojny, cichy … Gdy nagle na wyświetlaczach naszych telefonów pojawił się napis „ALARM POŻAROWY W REMIZIE PRZELEWICE”, a w uszach rozgrzmiał dźwięk syreny alarmowej. W głowie pełno myśli, całe ciało zesztywniało ze strachu, że komuś dzieje się krzywda. Rozpoczyna się bieg po domu w poszukiwaniu garderoby; tu bluzka, tam spodnie … aaa jeszcze skarpety ;D W pełnej garderobie każdy strażak wyrusza w stronę remizy; autem, rowerem, pieszo, w obuwiu lub bez, byle jak najszybciej dotrzeć do celu.
W pewnym momencie oczom strażaków ukazują się trzy biegnące do akcji druhny z KDP. Jak na kolegów przystało pomogli wybrać mundury oraz potrzebny sprzęt i jak równy równemu wsiedliśmy razem do wozu pomagać ludziom.

Adrenalina dawała swoje, krew pulsowała w żyłach szybciej niż zawsze szczególnie u pań, bo to ich pierwsza akcja.

Gdy zajechaliśmy na miejsce (Ślazowo) zaczęliśmy rozpoznanie. Okazało się, iż palą się resztki słomy w starym budynku gospodarczym. Zaczęliśmy rozwijać linie gaśnicze, kilku strażaków weszło do środka, a część została, aby podawać potrzebny sprzęt. Dziewczyny z KDP dzielnie pomagały i udzielały się w gaszeniu pożaru. Na całe szczęście (dla druhen i nie tylko)pożar okazał się mały i niezbyt niebezpieczny.
Po udanej akcji strażacy wraz z koleżankami zwinęli cały sprzęt i po dwu godzinnej akcji wrócili cali i zdrowi do swojej remizy.
Druhny były pod wielkim wrażeniem jak radzą sobie ich koledzy i oznajmiły, że gdy tylko usłyszą dźwięk syreny nie będą już się tak bać jak na pierwszej akcji, bo wiedzą, iż mogą liczyć na swoich druhów z jednostki ; )

Ania S.

<center>

<embed type=”application/x-shockwave-flash” src=”https://photos.gstatic.com/media/slideshow.swf” width=”400″ height=”267″ flashvars=”host=picasaweb.google.com&hl=pl&feat=flashalbum&RGB=0x000000&feed=https%3A%2F%2Fpicasaweb.google.com%2Fdata%2Ffeed%2Fapi%2Fuser%2F110341338055163560431%2Falbumid%2F5771858434975145841%3Falt%3Drss%26kind%3Dphoto%26authkey%3DGv1sRgCLf-jNC4sJbddg%26hl%3Dpl” pluginspage=”http://www.macromedia.com/go/getflashplayer”></embed>

</center>

Comments are closed.