3 kopia

Na ziemi przelewickiej prężnie działa  od ponad 60 lat Ochotnicza Straż Pożarna. Ochotniczą Straż Pożarną w Przelewicach tworzą: Pluton Ratowniczo-Gaśniczy, Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze: chłopcy i dziewczęta, Kobieca Drużyna Pożarnicza oraz Zarząd.
Ochotnicza Straż Pożarna w Przelewicach należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Z tego względu bierze udział prawie we wszystkich akcjach ratowniczo-gaśniczych na terenie gminy.

Ponadto ochotnicy z Przelewic robią wiele innych rzecz. Udzielają pomoc mieszkańcom naszej gminy w różny sposób.Strażacy z OSP Przelewice biorą czynny udział we wszystkich uroczystościach gminnych, kościelnych i strażackich. OSP dąży do wykreowania w społeczeństwie jak najlepszego wizerunku Straży Pożarnej. Przy każdej nadarzającej się okazji ochotnicy organizują pokazy strażackie, gdyż poczuwają się w obowiązku do edukowania społeczeństwa w zakresie ochrony przeciwpożarowej.